کشف ویروس جدیدی که باعث ایجاد COVID-19 می شود

توسط نوشتن دیدگاه

گونه جدیدی از SARS-CoV-2 که حاوی مجموعه ای از جهش ها است در انگلستان (انگلستان) توصیف شده و در لندن و جنوب شرقی انگلیس شیوع زیادی پیدا کرده است. بر اساس این جهش ها ، پیش بینی شده است که این سویه با سرعت بیشتری نسبت به سایر سویه های در گردش SARS-CoV-2 با سرعت بیشتری قابل انتقال است. اگرچه ممکن است یک نوع در یک منطقه جغرافیایی غالب باشد، اما این واقعیت به تنهایی به معنای عفونی بودن نوع نیست. دانشمندان در تلاشند تا اطلاعات بیشتری در مورد این نوع بدست آورند تا دریابند چطور ممکن است منتقل شود و آیا واکسن های مجاز در حال حاضر از مردم در برابر آن محافظت می کنند. در حال حاضر، هیچ مدرکی وجود ندارد که این نوع بیماری باعث بیماری شدیدتر یا افزایش خطر مرگ شود. اطلاعات مربوط به ویروس شناسی ، اپیدمیولوژیک و مشخصات بالینی این نوع به سرعت در حال ظهور هستند.

 

 

از نوامبر سال ۲۰۲۰ ، انگلستان افزایش سریع موارد COVID-19 در لندن و جنوب شرقی انگلیس افزایش یافته است. این افزایش سریع نشان دهنده واینت جدید از ویروس عامل COVID-19) SARS-CoV-2)  است. متخصصان بهداشت عمومی در انگلیس در حال ارزیابی ویژگی های این نوع جدید هستند.

ویروس ها به طور مداوم از طریق جهش تغییر می کنند و انتظار می رود انواع مختلف ویروس با گذشت زمان اتفاق بیفتد. در مواقع دیگر ، انواع جدیدی پدیدار می شوند و افراد را آلوده می کنند. انواع مختلف ویروسی که باعث COVID-19 می شود در ایالات متحده و جهانی در طی این همه گیری ثبت شده است.

ویروس عامل COVID-19 نوعی ویروس کرونا از خانواده بزرگ از ویروس ها است. ویروس های کرونا به دلیل خوشه های تاج مانند روی سطح آنها نامگذاری شده اند. دانشمندان تغییرات ویروس از جمله تغییرات گیرنده های سطح ویروس را کنترل می کنند. این مطالعات ، از جمله تجزیه و تحلیل ژنتیکی ویروس ، به ما کمک می کند تا درک کنیم که تغییرات ویروس چگونه می تواند بر نحوه انتشار آن تأثیر بگذارد و چه اتفاقی برای افراد آلوده به آن می افتد.

 

تحقیقات نشان می دهد که از هر ۱۰ مورد گزارش شده در لندن ، ۶ مورد توسط نوع جدید ایجاد می شود. تجزیه و تحلیل ژنتیکی نوع جدید تغییراتی را در افزایش سن ویروس و سایر قسمت های ویروس نشان می دهد. مطالعات اولیه نشان می دهد که نوع جدید ممکن است به راحتی از فردی به فرد دیگر گسترش یابد. تا کنون ، دانشمندان در انگلیس هیچ مدرکی نمی دانند که عفونت توسط این نوع باعث بیماری شدیدتر شود.

شناسایی این نوع هنوز خیلی زود است، برای درک بیشتر، لازم است مطالعات بیشتری در مورد نوع جدید انجام شود. باید بدانیم وارینت جدید در انگلیس و به طور بالقوه در سراسر جهان گسترش یافته است.

 

تفاوت نوع جدید با انواع قبلی

 

مسئولان و محققان بهداشت ی به سرعت در حال مطالعه نسخه جدید هستند تا اطلاعات بیشتری کسب کنند تا بتوانند شیوع آن را کنترل کنند. آنها می خواهند بفهمند آیا نسخه جدید است؟ به راحتی از فردی به فرد دیگر گسترش می یابد؟ باعث بیماری خفیف یا شدیدتر در افراد می شود؟ با آزمایشات ویروسی موجود در حال حاضر شناسایی می شود؟ به داروهایی که در حال حاضر برای معالجه بیماران COVID-19 استفاده می شود پاسخ می دهد؟ بر اثربخشی واکسن های COVID-19 تأثیر می گذارد؟

هیچ مدرکی برای جواب این سوالات وجود ندارد. در حالی که دانشمندان برای شناخت بهتر نوع جدید تلاش می کنند، برخی از کشورها ممنوعیت سفر به و از انگلیس را اعلام کرده اند.

CDC اوضاع را در انگلستان رصد می کند و با مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری ارتباط برقرار می کند. و به طور مستمر ویروس شیوع یافته در ایالات متحده را کنترل و مطالعه می کنند تا به سرعت تغییرات را تشخیص دهند. با در دسترس قرار دادن اطلاعات جدید ، به روزرسانی می کند.

 

 

 

 

تهیه و تنظیم :

نشاط خسروی

 

منبع:

https://www.cdc.gov/

زیر %s

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.